Kariera Kubicy jest pełna zwrotów akcji. Uważany za jednego z bardziej utalentowanych kierowców w królowej motorsportu w szczytowym momencie swej kariery walczył z najlepszymi, ale miał też spektakularne wypadki. W końcu przez jeden wypadek jego miłość do rajdów przekreśliła szansę na udział w Formule 1 i osiąganie w niej sukcesów. Choć jego skutkiem mogła być amputacja dłoni, Kubica się nie poddał i dalej się ściga — miał osiągnięcia w rajdach, wrócił do Formuły 1, choć już bez sukcesów.

Bez wątpienia historia Roberta Kubicy jest dobrym materiałem na film biograficzny. Jeśli już taka produkcja miałaby powstać, jest kandydat do zagrania roli kierowcy wyścigowego. To Michał Koterski. Dlaczego właśnie on?

Podczas jednego ze streamów na Twitchu przyznał, że jego największym marzeniem jest zagranie w filmie biograficznym o Kubicy, a to z powodu... użytkowników serwisu wykop.pl. Internauci często postują tam zdjęcia Koterskiego z dopiskami "Kubica wrócił do F1". Te żartobliwe posty powstają, ponieważ Michał Koterski jest z wyglądu podobny do Kubicy. Aktor powiedział też, że historia polskiego kierowcy zasługuje na biografię.