Co prawda to tylko ranking i to przeprowadzony na Wyspach Brytyjskich, ale jesteśmy przekonani, że wielu Polaków zagłosowałoby podobnie. W brytyjskim rankingu aż 56 proc. głosujących uznało, że najmniej uprzejmi na drogach są właściciele BMW M3. Drugie miejsce zajęli użytkownicy Range Roverów, a ostanie miejsce niechlubnego podium przypadło jeżdżącym Audi TT.

Co ciekawe pierwsze cztery miejsca zajmują auta klasy premium (na czwartej pozycji znaleźli się kierowcy w Mercedesach klasy C). Nie wiadomo tylko, czy chodzi o to, że za zasobnym portfelem nie idzie dobre wychowanie, czy raczej wyniki odzwierciedlają zawiść mniej zamożnych kierowców?

Miejsce Auta ktorych właściciele mają najgorsze maniery na drodze
1 BMW M3
2 Range Rover
3 Audi TT
4 Mercedes-Benz klasy C
5 Ford Transit Van
6 Porsche 911
7 Volkswagen Golf
8 Vauxhall/Opel Corsa
9 Nissan Qashqai
10 Vauxhall/Opel Astra

Ranking kanału Dave wyłonił także najuprzejmiejszych kierowców. Według uczestników ankiety najlepsze maniery na drodze mają osoby jeżdżące Mini, czyli marki należącej do... BMW. Bardzo możliwe, że ma to związek z faktem, że to auta często wybierane przez pleć piękną. Zresztą wśród aut, którymi jeżdżą osoby najlepiej wychowane, znajdują się głównie pojazdy miejskie, m.in. Fiat 500, Peugeot 208, Toyota Yaris, Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Nissan Micra i Citroen C3. Możny by pomyśleć, że ego kierowców może mieć coś wspólnego z rozmiarem samochodu.