Honda Accord zniknęła z europejskich salonów sprzedaży jeszcze w 2015 r. Polski rynek ominęła już jedna generacja tego modelu, czyli obecna, przedstawiona w 2017 r. i dostępna m.in. w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie listopada 2022 r. firma przedstawi kolejne, 11. wcielenie tego modelu.

Na razie Honda opublikowała trzy zdjęcia, ale każde z nich pokazuje jedynie fragmenty nowego Accorda. Mimo to widać, że design jest bardziej stonowany niż w poprzedniku i nawiązuje nie tylko do aktualnej generacji Hondy Civic, ale też do piątego wcielenia Hondy Accord, produkowanego w latach 1993-1998.

Honda Accord (11. generacja; od 2022 r.) Foto: Honda
Honda Accord (11. generacja; od 2022 r.)

Nowa, jedenasta Honda Accord będzie dostępna z największym ekranem w historii Hondy: w środkowej konsoli opcjonalnie znajdzie się 12,3-calowy wyświetlacz. To będzie też pierwsza Honda zintegrowana z wybranymi serwisami Google'a. Ze zdjęcia fragmentu deski rozdzielczej wynika, że — podobnie jak w najnowszej Hondzie Civic — przez całą szerokość kokpitu biegnie ozdobny pas. Z tą różnicą, że nie będzie miał wzoru plastra miodu.

Ten zabieg ma optycznie poszerzyć wnętrze nowej Hondy Accord. W tym samym celu zastosowano też poziomą listwę świetlną łączącą tylne lampy.

Honda Accord (11. generacja; od 2022 r.) Foto: Honda
Honda Accord (11. generacja; od 2022 r.)

W gamie 11. generacji Hondy Accord zapewne znajdą się wersje spalinowe (przypuszczalnie turbodoładowane silniki 1.5 oraz 2.0), a także odmiany z napędem hybrydowym.

Czytaj więcej o HONDA ACCORD

Czy 11. generacja Hondy Accord trafi na polski rynek? Na razie nie ma takich planów, co jest najprawdopodobniej podyktowane spadającym zainteresowaniem sedanami klasy średniej w całej Europie.