Firma MBS Computergraphik jest producentem i dostawcą nowych parkometrów, które pojawiły się przy ulicach Starego Miasta w Gdańsku. Kierowcy mają do dyspozycji 120 nowoczesnych urządzeń, które zasilane są baterią słoneczną o mocy 20 W, dzięki czemu mogą działać niezależnie od innych źródeł energii. Co więcej, parkometry pozostają w gotowości 24 godziny na dobę.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Parkometry z 9-calowym ekranem dotykowym

Fiserv Polska, właściciel marki PolCard from Fiserv obsługujący płatności w nowych parkometrach w Gdańsku, przekonuje, że korzystanie z urządzeń jest bardzo proste, co jest zasługą intuicyjnego interfejsu. Na życzenie miasta parkometry wyposażone zostały w 9-calowy, kolorowy ekran dotykowy.

Pozostaje pytanie, jak rozwiązanie to sprawdzi się przy siarczystym mrozie i podczas letnich upałów. Jest to o tyle istotne, że według zapewnień dostawcy urządzeń parkometry mają zachowywać wydajność i maksymalną efektywność niezależnie od pogody oraz pory roku i przystosowane są do trudnych warunków atmosferycznych i skrajnych temperatur.

Obsługa popularnych form płatności

Urządzenia, które pojawiły się w Gdańsku, obsługują wszystkie popularne formy płatności, tj. karty płatnicze, BLIK oraz przyjmują gotówkę. Aby zwiększyć praktyczność, oprogramowanie parkometrów oferuje nie tylko klasyczną metodę płatności za parking, lecz także opcję dopłaty do już aktywnego biletu. Dzięki temu nawet wtedy, gdy kierowca oddali się od pojazdu o kilka kilometrów i zauważy, że kończy się czas parkowania, w dowolnym pobliskim parkometrze może przedłużyć ważność biletu, niezależnie od miejsca postoju pojazdu.

W związku z tym, że władzom Gdańska zależało na zastosowaniu energooszczędnego czytnika z tzw. trybem uśpienia oraz funkcją szybkiego wybudzenia, nowe parkometry zostały wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Ponadto kierowcy nie muszą drukować biletu i wkładać go za szybę pojazdu. Oprócz tego nowe urządzenia umożliwiają wniesienie opłaty za parkowanie na kilka dni.