Tegoroczne wakacje były rekordowe pod względem zainteresowania kamperami. Nic dziwnego, przez pandemię nabraliśmy dystansu do zorganizowanych wyjazdów i międzynarodowych lotów. Jak będzie w przyszłym roku, nie wie nikt. Możliwe jest jednak, że nadal będziemy chcieli spędzać wakacje po swojemu, a pewne – że jesień jest tym czasem, kiedy robi się zamówienia na kampery.

Kompaktowe kampery mają wszystko, co trzeba

Kampery, które tu pokazujemy, nie przekraczają 3,5-tonowej granicy dopuszczalnej masy całkowitej (dmc), mogą być więc bez przeszkód prowadzone przez użytkownika z prawem jazdy kategorii B. Jednocześnie są wystarczająco kompaktowe, żeby łatwo było nimi manewrować, a nawet zaparkować w mieście. To nadaje im walor wszechstronności – okazują się przydatne do codziennego użytkowania. Trend wzrostowy notują zwłaszcza kampery z rozkładanymi namiotami na dachu.

Producenci kamperów dostrzegli te zalety. Prezentują coraz szerszą ofertę modeli w tym segmencie. Część z nich ze swoimi premierowymi propozycjami pojawiła się w Düsseldorfie. Nowe kampery z rozkładanymi sypialniami na dachu znanych marek – Knaus, Karmann, Malibu i Wesfalia – prezentujemy w naszej galerii. Dodatkowo z uwagi na kompaktową zabudowę, pokazujemy także nowość Schwabenmobil, którego dachowa sypialnia zainstalowana jest na stałe.