Wykonana z aluminium konstrukcja nowego Phantoma, zwana “Architekturą Luksusu”, jest lżejsza, sztywniejsza, cichsza i bardziej zaawansowana technologicznie niż w przypadku poprzednika. Lata prac nad modelem zagwarantowały, iż kształt i proporcje podkreślają rodowód Rolls-Royce’a, wynosząc jednocześnie doznania z jazdy na jeszcze wyższy poziom.

Nowy silnik V12 twin-turbo o pojemności 6,75 litra generuje 900 Nm już przy 1700 obr./min. Moc maksymalna wynosi 563 KM. Phantom o standardowym rozstawie osi jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,3 sekundy. To samochód robiący ogromne wrażenie pod każdym względem.

Jednym ze słynnych polskich właścicieli Phantoma był generał Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie podczas II Wojny Światowej. Otrzymał swój zindywidualizowany egzemplarz Phantoma III w 1937 roku w Warszawie, by potem zabrać go ze sobą do Szkocji. Ten wyjątkowy samochód jest obecnie częścią kolekcji Lorda Bamforda z Gloucestershire w Anglii.

Piotr Fus, współwłaściciel salonu Rolls-Royce Motor Cars Warsaw, powiedział: „Od momentu wprowadzenia na rynek ponad 90 lat temu, samochód ten reprezentuje wszystko, co najlepsze dla naszej marki. Mając w pamięci te wszystkie słynne osoby, które podróżowały Phantomem, jestem zachwycony widząc najnowsze wcielenie tego legendarnego modelu tu, w Warszawie.”