"Promocja trwa od 30 czerwca do 31 sierpnia. Z promocji mogą korzystać właściciele plastikowej karty Vitay oraz jej elektronicznego odpowiednika. To polska, narodowa firma. Korzystajcie z niej" mówił prezes Orlenu.

Spółka wprowadziła jednak limit tańszego paliwa. Z 30 groszowego upustu (lub 40 gr w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny) skorzystamy, tankując w lipcu 200 l paliwa. Po przekroczeniu limitu dostaniemy "rynkową" cenę.

W Circle K taniej w weekendy

Decyzja Orlenu wymusiła na pozostałych spółkach paliwowych obniżki cen. I tak sieć Circle K informuje, że w każdy weekend, od piątku do niedzieli, tankowanie paliw miles, milesPLUS i LPG SupraGas z kartą Extra taniej o 35 gr za litr. Jednorazowo można zatankować w promocyjnej cenie 85 l.

Na BP tańsza benzyna i LPG

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się sieć BP. "Od 30 czerwca br. zaczynamy kolejną wakacyjną promocję! Minus 30 gr/l na benzyny i oleje napędowe i minus 10 gr/l na LPG dla Klientów zarejestrowanych w programie Payback" czytamy w twitterowym wpisie firmy.

Jak czytamy w oświadczeniu, wakacyjna propozycja firmy obejmuje zniżki na cztery tankowania w miesiącu każde do 50 litrów, ale nie dotyczy płatności kartą flotową.

Cena ropy na światowych giełdach — sprawdzamy

Jak wynika z najnowszych notowań giełdowych obecnie za baryłkę ropy brent kontrahenci chcą 74,89 dolarów, tyle samo, co we wrześniu 2018 r. Wtedy za najpopularniejszą benzynę E95 płaciliśmy 5,04-5,13 zł, a dziś 6,14-6,55 zł.