W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 16 km, o dwóch pasach ruchu i pasem awaryjnym w każdym kierunku. Łączyć będzie węzły Żukowo i Gdańsk Południe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane węzły: wspomniane już Żukowo oraz Lublewo, a węzeł Gdańsk Południe na styku istniejących S6 Obwodnicy Trójmiasta oraz S7 Południowej Obwodnicy Gdańska zostanie rozbudowany. Zbudowane zostanie także Miejsce Obsługi Podróżnych w Widlinie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Wraz z budową tej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej powstanie obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km. Połączy się z drogą krajową nr 7 w miejscowości Lniska i poprzez węzeł Żukowo zostanie doprowadzona do drogi krajowej nr 20 w miejscowości Glincz.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała powiedział - Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej jest bardzo potrzebna regionowi pomorskiemu i samemu Trójmiastu. Obecnie użytkowana ekspresowa obwodnica wyczerpała swoje możliwości i konieczne jest odsunięcie ruchu ciężkiego od rozrastających się miast. To inwestycja w bezpieczeństwo i w poprawę jakości powietrza.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. Koszt robót budowlano-montażowych wynosi ok. 777 mln zł, a całość inwestycji to 1,17 mld zł.

Ładowanie formularza...