Parkujący pod chmurką mieszkańcy osiedla Chabry w Opolu, od miesięcy co rano zastanawiali się, czy będą mieli czym dojechać do pracy, czy na zakupy. Wszystko za sprawą "seryjnego wandala", który nocami grasował po osiedlu i przebijał opony zaparkowanych aut. Z każdym tygodniem przypadków było coraz więcej. Ile dokładnie? Tego nie wiadomo, bo prawdopodobnie nie wszyscy poszkodowani zgłosili się na policję. Według bardzo ostrożnych szacunków opony zostały przebite w ponad 40 autach, a zgłoszone straty przekraczają 20 tys. złotych.

W rejon, w którym dochodziło do incydentów, policja skierowała dodatkowe patrole, ale przez wiele tygodni nie funkcjonariusze nie zauważyli niczego podejrzanego. Być może po prostu nie przyszło im do głowy, że nie powinni rozglądać się za podwórkowymi gangami, czy za młodocianymi wandalami, ale że sprawca będzie bardziej niepozorny?

Nożownik z Chabrów okazał się 82-letnią staruszką

Lokalne media okrzyknęły sprawcę "nożownikiem z Chabrów", a do jego – a właściwie jej zatrzymania doprowadziły nagrania z systemu monitoringu. Okazało się, że 82-latka, podczas wieczornych spacerów chowała się między zaparkowanymi pod blokami pojazdami i w losowo wybranych autach przebijała opony! Podobno niektórzy jej sąsiedzi mieli wyjątkowego pecha i wymieniali opony po kilka razy – trudno się dziwić, że w tym wieku kobieta unikała dalekich wypadów, więc na uszkodzenia najbardziej narażone były auta w pobliżu jej domu.

Opolską "nożowniczkę z Chabrów" udało się w końcu przyłapać na gorącym uczynku. Została zatrzymana przez policję i usłyszała zarzuty związane ze zniszczeniem mienia. Za przestępstwo może jej grozić nawet do 5 lat więzienia. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez portal 24opole.pl wynika, że kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Można się było tego spodziewać, tym bardziej że podczas zatrzymania policjanci znaleźli u staruszki ostre narzędzie, którym przebijała opony.