Dyrekcja poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na ich sieci pracuje 830 pojazdów do zimowego utrzymania. GDDKiA zwraca uwagę, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność w znacznej części kraju.

Błoto pośniegowe występuje w województwie: podkarpackim na dk 28 (odc. Dąbrówka Ruska – Przemyśl) i dk 84 (odc. Sanok – Krościenko); małopolskim na dk 75 (odc. Krzyżówka – Muszynka), dk 28 (odc. Skomielna Biała – Mszana Dolna); lubuskiego na dk 32 (odc. Zielona Góra – Gronów), dk 27 (odc. Wilkanowo – Piaski), dk S3 (odc. Sulechów – Świebodzin), dk 92 (odc. Myszęcin - Rzepin); zachodniopomorskiego na dk 32 (odc. Zielona Góra – Gronów), dk S3/3 (odc. Wilcze Bagno – Zalesie), dk 10 (odc. Szczecin – gr. państwa), dk 37 (odc. Darłowo - Karwice); warmińsko-mazurskiego na dk 16 (odc. Mrągowo – Ełk), dk 63 (odc. Pisz - Miłki); lubelskiego na dk 16 (odc. Mrągowo – Ełk) i dk 48 (odc. Kock - Dęblin).

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województwa: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego, a opady deszczu na terenie wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Dyrekcja poinformowała, że w dzień w kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnienia na wschodzie. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące od zachodu kraju w deszcz, rano lokalnie na południowym zachodzie i południu możliwy deszcz marznący powodujący gołoledź. Po południu w południowej połowie kraju możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na południu i południowym zachodzie. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 10 cm do 20 cm, w głębi kraju od 5 cm do 10 cm. Okresami podczas opadów śniegu widzialność ograniczona do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich oraz lokalnie na wschodzie Pomorza do 3 st. C w centrum i 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, stopniowo wzrastający do dość silnego, lokalnie na zachodzie także silnego, do 45 km/h, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Na wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w dolinach sudeckich porywy do 85 km/h, na zachodzie, w centrum i na południu kraju do 70 km/h. W Karpatach porywy do 100 km/h i w Sudetach do 160 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk