Flota drogówki z Nowego Sącza wzbogaciła się o bardzo nietypowy radiowóz. Mowa o nowej Cuprze Leon. Ten kompakt z dwulitrowym silnikiem benzynowym rozwija moc 310 KM. W aucie zamontowano wideorejestrator z dwiema kamerami, sygnalizację i radiostację. Jego koszt ze wspomnianym wyposażeniem to ponad 270 tys. złotych. To spora inwestycja, ale jak informuje komenda z Nowego Sącza, auto pracuje intensywnie i dość szybko zaczyna zwiększać wpływy do budżetu.

W ciągu zaledwie trzech dni policjanci nowosądeckiej grupy Speed złapali 67 kierowców na gorącym uczynku, aż 45 wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Sprawcy dostali mandaty, a wobec jednej osoby skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali jeden dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Najwyższy jak do tej pory mandat – w wysokości 2100 złotych – dostał kierowca Volkswagena Golfa, który 4 lutego w Cieniawie stworzył zagrożenie na drodze, niebezpiecznie wyprzedzając inne auta. Całą sytuację widać na zamieszczonym nagraniu.