W naszym kraju działa już ponad 40 ładowarek Porsche Destination Charging – zlokalizowanych przy hotelach, restauracjach i innych miejscach często odwiedzanych przez kierowców. Właściciele Porsche mogą w nich ładować swoje auta bezpłatnie, ale są one dostępne także dla innych użytkowników elektrycznych samochodów.

Teraz pojawiają się pierwsze ładowarki Porsche Turbo Charger, które pozwalają na uzupełnianie prądu w akumulatorach z maksymalną mocą 320 kW (ładowanie modelu Porsche Taycan z maksymalną mocą 270 kW lub ładowanie dwóch samochodów równocześnie – po 160 kW).

Naładowanie modelu Porsche Taycan z akumulatorem Performance z poziomu 5 proc. do 80 proc. zajmuje w takiej sytuacji zaledwie 22,5 minuty. Ładowarki wyposażone są w złącza CCS1, CCS2, CHAdeMo, GB/T i działają w zakresie temperatury od -30 do 60 stopni Celsjusza.

Porsche Turbo Charger – w największych miastach i na torze

W najbliższych tygodniach uruchamiane będą ładowarki Porsche Turbo Charger przy Porsche Centrach w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Ładowarki będą dostępne publicznie. Punkt ładowania powstaje także przy Porsche Experience Center Silesia Ring w Kamieniu Śląskim.

Oprócz własnych stacji ładowania Porsche zaangażowane jest też w konsorcjum IONITY, które buduje sieć superszybkich stacji ładowania przy głównych autostradach europejskich. W Polsce na razie planowane są cztery lokalizacje – dwie przy autostradzie A2 (w pobliżu granicy niemieckiej i koło Poznania) oraz dwie przy autostradzie A1 (w pobliżu Kutna i przy MOP Olsze).