Lokalna policja z Rayne podaje, że 17 marca 2022 r., około godziny 11:30 przyjęła zgłoszenie do wypadku ciągnika siodłowego marki Kenworth z naczepą. Ciężarówka jechała na wschód drogą Interstate 10, kiedy z nieznanych przyczyn zjechała z nasypu.

Przeczytaj także: Wywiad z Polakiem, który pracuje jako kierowca ciężarówki w USA

Rozpędzony zestaw pojazdów przeciął dwupasmówkę, na której również były ciężarówki i zatrzymał się na prywatnej posesji. Na szczęście nie doszło do kolizji z żadnym innym pojazdem. Trzeba zauważyć, że w stanie Luizjana obowiązuje autostradowe ograniczenie prędkości do 75 mil na godzinę, czyli do ok. 120 km/h. Ponieważ ten stan nie rozróżnił ograniczenia dla samochodów osobowych i ciężarowych, to możemy się spodziewać, że ten zestaw w momencie opuszczenia drogi jechał właśnie 120 km/h, czyli o połowę szybciej niż ciężarówki w Europie!

Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się również, że samochód stanął w płomieniach. Na miejsce przyjechała ochotnicza straż pożarna z Rayne. Strażakom udało się ugasić pożar, a kierowca TIR-a odniósł jedynie niewielkie obrażenia. Okoliczności wypadku są obecnie badane.