M5 kabriolet, M8 z silnikiem z auta wyścigowego Le Mans czy Z3 z silnikiem V12 - takie konstrukcje nigdy nie trafiły do produkcji seryjnej, co nie znaczy, że nie powstały. Stworzył je dział BMW M, którego zadaniem jest wytwarzanie najlepszych i najszybszych wersji modeli producenta z Monachium.

W muzeum otwarto specjalną wystawę poświęconą 50-leciu BMW M. Jej twórcy stworzyli wystawę na wzór toru wyścigowego złożonego z ośmiu stacji zintegrowanych ze stałą wystawą. Wszędzie można zobaczyć samochody, które uczestniczyły w wyścigach, pierwsze auta z logiem M, prototypy, czy pojazdy przyszłości. W muzeum postawiono w sumie 26 unikatowych samochodów ze stajni M.

Takie auta można zobaczyć na najnowszym nagraniu udostępnionym przez BMW M, ale chyba najciekawsze egzemplarze to prototypy.

BMW M: prototypy marzeń

Pierwszym z nich jest BMW M5 E34, które nie dość, że jest dwudrzwiowe, to jeszcze jest to kabriolet. Auto ma cztery miejsca, specjalne fotele zintegrowane z pasem bezpieczeństwa i spory bagażnik, w którym schowany jest dach. Tutaj wyjątkowe jest właśnie to nadwozie, które nie posiada tylnych drzwi. Pod maską znajduje się 6-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 3.6 litra znany z aut produkcyjnych.

Kolejny ciekawy wóz to BMW Z3 M Roadster z silnikiem V12 o pojemności 5,4 litra wyjęty z serii 8. Jak można się dowiedzieć z filmu, to samochód mocno przesadzony z balansem masy nieidealnym, jednak jest to wóz wyjątkowy.

Ostatnim szalonym pomysłem BMW M przedstawionym na filmie jest prototypowe M8. Pod maskę został tutaj wstawiony silnik V12 o pojemności 6 litrów z suchą miską olejową. Była to baza dla motoru samochodu startującego w Le Mans. Ponadto auto ma dodatkowe wloty powietrza, a zbiornik paliwa znajduje się w bagażniku, bowiem tylko tam znaleziono miejsce. Oczywiście w takiej formie samochód ten nigdy nie mógłby być oferowany klientom, ale imponuje rozwiązaniami.

W drugiej części filmu jesteśmy przeprowadzani przez inne działy specjalnej wystawy BMW M. To pozycja obowiązkowa dla fanów motoryzacji, a szczególnie marki BMW.