Amerykańskie służby parków narodowych podają, że do znaleziska ciała doszło 14 czerwca 2022 r. nieopodal punktu widokowego Zabriskie Point. Z kolei samochód zarejestrowany na Kellehera został znaleziony kilka dni wcześniej. Rankiem ósmego czerwca 2022 r. jeden ze strażników parku zauważył auto na parkingu przy Zabriskie Point. Trzy dni później, 11 czerwca 2022 r., ten sam strażnik parku patrolował okolicę, a samochód zaginionego dalej tam był. Na zmiętej notatce we wnętrzu pojazdu Kellehera było napisane: "Brak benzyny".

Jazda w upale Foto: Onet
Jazda w upale

Jeśli skończy się benzyna, czekaj w pobliżu pojazdu - sugerują strażnicy Parku Narodowego Doliny Śmierci

Strażnicy wszczęli dochodzenie w sprawie opuszczonego pojazdu i szybko okazało się, że 30 maja 2022 r. Kheller został ukarany za off-roading na terenie parku narodowego. Strażnicy przypomnieli sobie również, że tamtego dnia mężczyzna wspominał o brakującej benzynie. Wszczęto poszukiwania, ale okazały się bezskuteczne. Na ciało zaginionego natrafili dopiero turyści przy drodze California Highway 190.

W ostatnim czasie jest to druga ofiara śmiertelna w parku. John McCarry z Long Beach, został znaleziony martwy w Dolinie Panamint pierwszego czerwca 2022 r. Z kolei 23 maja 2022 r. rozpoczęły się poszukiwania Petera Harootuniana, którego pojazd został zauważony przez pracowników National Park Service porzucony przy Emigrant Campground. Harootunian nie został odnaleziony.