The Grand Tour to program motoryzacyjny dostępny na platformie Amazon Prime Video. Jego głównym bohaterami są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, którzy odwiedzają wszystkie części naszego globu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Już prawie rok temu, w czerwcu 2022 r., wybuchła sensacja: trio pojawiło się w Polsce kręcić kolejny odcinek The Grand Tour. Każdy z bohaterów miał mocno niecodzienny samochód. Jeremy Clarkson był widziany w retroaucie Mitsuoka Le-Seyde (1990-1993 i 2000-2006), Richard Hammond w pickupie cabrio Chevrolet SSR (2003-2006), a James May w miniaturowym Crosleyu z końca lat 40. XX w.

Przeczytaj także: Czy BMW serii 3 jest tak dopracowane, jak się uważa? Sprawdziłem

Teraz Amazon Prime Video potwierdził datę emisji odcinka nakręconego w Polsce, a my poznaliśmy więcej szczegółów — i nie tylko.

The Grand Tour: polski odcinek

Odcinek nazywa się "Eurocrash" i rozpoczyna się w Gdańsku. Epizod kręcono przy tym nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, Węgrzech i w Słowenii. Clarkson, Hammond i May pokonują w autach przeszło 2,2 tys. km.

James May, Richard Hammond i Jeremy Clarkson (od lewej) na planie "The Grand Tour: Eurocrash" kręconego m.in. w Polsce Foto: Amazon Prime Video
James May, Richard Hammond i Jeremy Clarkson (od lewej) na planie "The Grand Tour: Eurocrash" kręconego m.in. w Polsce

Z tej okazji przeprowadziliśmy dłuższy wywiad z Richardem Hammondem. Brytyjczyk opowiedział nam o rzeczach, o których nie usłyszysz w odcinku "Eurocrash". Rozmowa zostanie przez nas opublikowana już w czerwcu.

Sam odcinek "The Grand Tour: Eurocrash" zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 16 czerwca 2023 r.