Tiktoker ukrywający się pod pseudonimem @sonnyg_cars znany jest w mediach społecznościowych z tego, że pokazuje najmniejsze detale poszczególnych samochodów. Jego filmiki są niezwykle popularne, niektóre z nich osiągają nawet kilka milionów wyświetleń. W jednym z nagrań pokazał z bliska, jak wygląda Ferrari SF90 Stradale. Prezentacja robi wrażenie.

Na filmiku możemy obejrzeć cały proces uruchamiania silnika, otwierania drzwi, a także usłyszeć, jaki dźwięk wydają poszczególne ikony po ich naciśnięciu. Największe wrażenie robi jednak uruchomienie 8-cylindrowego silnika widlastego twin-turbo. Dodatkowo model SF90 jest napędzany trzema motorami elektrycznymi. Silnik osiąga moc 780 KM i moment 800 Nm.

Sprawdź: W wakacje zamieniłem diesla na elektryka. Najpierw był luksus, ale trzynastego dnia najadłem się strachu

SF 90 Stradale to pierwsza hybryda plug-in marki Ferrari, która przyspiesza do "setki" w 2,5 sekundy. W kolejnych ujęciach możemy usłyszeć już nie tylko dźwięk silnika, ale także klakson. Zaglądamy także pod maskę, aby lepiej przyjrzeć się drzemiącemu pod nią silnikowi.

SF90 Stradale to model seryjny włoskiej stajni, co oznacza, że jego produkcja nie jest limitowana i może go kupić każdy. Nazwa nawiązuje do 90. rocznicy powstania Scuderia Ferrari oraz do bolidu SF90, wykorzystywanego na torach Formuły 1.

Polecamy: Stracił prawo jazdy za kierownicą Bugatti za 20 mln

Prezentowane auto osiąga prędkość 200 km na godz. już po zaledwie 6,7 sekundy. Opanowaniu takiej siły nie jest zadaniem łatwym. Kierowcy pomaga w tym elektronika, która dba o odpowiedni podział mocy — zarówno między osiami, jak i między przednimi kołami. Obecnie za nowe SF90 trzeba zapłacić ok. 2 mln 330 tys. zł.

(dk)