Księga Rekordów Guinnessa pełna jest dziwnych osiągnięć, o których nawet byśmy nie pomyśleli, gdyby nie istniała. Jednym z nich jest wymiana koła w samochodzie podczas jazdy. To bardzo abstrakcyjne, bowiem po co to w ogóle robić, gdy auto jest w ruchu? A jednak są ludzie, którzy się tego nauczyli.

Co ciekawe rekord został poprawiony, zatem wcześniej ktoś już podjął się tego zadania. Jak to wyglądało? Na początek wjechano autem na platformę, dzięki czemu postawiono je na dwóch kołach, następnie pasażer wyszedł i zaczął po prostu wymieniać przednie koło na drugie, umieszczone na drzwiach. Oczywiście auto cały czas jechało na dwóch kołach. Osoba wymieniająca koło zrobiła to w 1 minutę i 17,64 sekundy. To krócej o ponad 13 sekund od starego rekordu.

Potrzebne były duże umiejętności

Imponujące są tutaj umiejętności kierowcy, który z bardzo niską prędkością był w stanie tak sterować samochodem, by ten cały czas jechał na dwóch kołach. Ponadto robił to tak dobrze, że osoba wymieniała koło, jakby samochód stał. Żadnych dodatkowych przechyłów i gwałtownych ruchów. Nieźle, ciekawe ile czasu to ćwiczyli.

To występ, który totalnie nic nie wnosi do naszego życia, ale z drugiej strony jest to ciekawe i wiemy, że da się coś takiego zrobić. Panowie z Włoch mają bardzo nietypowe hobby. Pozostaje jedynie pogratulować tego dziwnego osiągnięcia.