Jesień i zima to najtrudniejsze okresy dla kierowców, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Obie pory roku dają się we znaki szybko zapadającym zmrokiem oraz często występującymi ograniczeniami widoczności spowodowanymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu, a także pojawiającymi się mgłami i zamgleniami.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Chcesz uniknąć mandatu? Odwiedź jedną z wybranych SKP

Ze względu na często występujące utrudnienia i ograniczenia widoczności tak ważne jest, aby samochody miały odpowiednio wyregulowane światła. Wbrew pozorom od tego zależy nie tylko komfort jazdy kierowcy, lecz także bezpieczeństwo kierującego i pasażerów, w tym niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dobrze ustawione światła nie tylko skutecznie oświetlają drogę, ułatwiając dostrzeżenie przeszkody na drodze lub pieszego, ale też nie oślepiają innych kierowców.

Aby poprawić bezpieczeństwo i przypomnieć kierowcom, jak ważna jest dbałość o oświetlenie auta, w br. już po raz ósmy ruszyła kampania "Twoje światła — Nasze bezpieczeństwo". W ramach kampanii odbywają się ogólnopolskie "dni otwarte" na stacjach kontroli pojazdów. Podczas ich trwania na wielu Stacjach Kontroli Pojazdów (SKP) kierowcy mają możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Już w sobotę (18 listopada) przypada dzień, w którym kolejny już raz podczas tegorocznej kampanii "Twoje światła — Nasze bezpieczeństwo" można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie. W tym celu wystarczy udać się do SKP biorącej udział w tej ogólnopolskiej akcji. Warto to zrobić, zanim na drodze dostrzeże nas policja, bo dzięki temu możemy uniknąć mandatu.