"Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Wrocławia, który w chwili ich przyjazdu na miejsce znajdował się w tym aucie. Mężczyzna tłumaczył się, iż wypożyczył samochód kilka dni wcześniej od nieznanych mu mężczyzn za 6 tys. zł" relacjonują dolnośląscy policjanci.

Zerknij: Jej auto zaczęło tonąć. Weszła na dach i zaczęła robić sobie zdjęcia

Śledczy nie dali wiary wyjaśnieniom 25-latka, ponieważ właściciel zgłosił kradzież auta dzień wcześniej w Lubinie.

"Audi zostało umieszczone na policyjnym parkingu. Śledczy będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności sprawy. A 25-latek został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych" dodają funkcjonariusze.

Sprawdź: Policyjny dron nad skrzyżowaniem. W godzinie 15 kierowców zignorowało znak STOP

To kolejny taki sukces polskiej policji w ostatnim czasie. Na początku grudnia mazowieccy policjanci poinformowali, że odzyskali czarne BMW serii 5 o wartości ponad 170 tys. zł. Samochód został skradziony w powiecie mińskim, odnalazł się w powiecie pruszkowskim.

47 tys. skradzionych samochodów

Jak wynika z policyjnych statystyk tylko w latach 2016-2020 (najnowsze dane) w Polsce doszło do ponad 47 tys. przypadków kradzieży samochodów. Śledczym udaje się zazwyczaj ustalić sprawców niewiele ponad 20 proc. z nich. Łupem złodziei zazwyczaj padają trzy-pięcioletnie pojazdy japońskie i niemieckie, ale złodziei interesują także auta z Korei Południowej. Szerzej piszemy o tym tutaj.

Ale historia: Staruszek pojechał pod prąd na S7. Ostatnia droga za kółkiem?