Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a w zachodniej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze. "Suma opadów w trakcie burz wyniesie od 20 do 30 mm, niewykluczone są również opady gradu" - ostrzega synoptyk. Temperatury maksymalne wyniosą od 18 do 20 st. C nad morzem, a w pozostałej części Polski od 22 do 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków południowo-wschodnich i południowych. W trakcie burz możliwe porywy do 70 km/h.

IMGW ostrzega kierowców

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. "Głównie na zachodzie pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Sumy opadów w burzach wyniosą do 15 mm" - informuje Kowalczuk. Temperatury minimalne najniższe będą na południu, w rejonach podgórskich - od 6 do 9 st. C. Tam też mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność do 400 m, co dodatkowo utrudni jazdę. Na pozostałym obszarze kraju temperatury minimalne będą wahać się od 9 do 13 st. C.

Burze i opady w przeważającej części kraju

W poniedziałek w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. "W przeważającej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze, w których sumy opadów wyniosą do 35 mm, lokalnie nawet do 40 mm" - ostrzega synoptyk. Temperatury maksymalne nad morzem sięgną ok. 18/19 st. C, ale na przeważającym obszarze kraju będą to temperatury od 22 st. C na północy kraju do 25 st. C na południu. Wiatr będzie słaby, z kierunków zmiennych, z możliwością porywów do 70 km/h podczas burz.

Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie umiarkowane, okresami duże zachmurzenie na północy, natomiast na południu - małe i umiarkowane. Zwłaszcza na wschodzie i północy Polski pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze, w których suma opadów wyniesie do 15 mm. Temperatury minimalne w rejonach podgórskich wyniosą od 7 do 9 st. C, na pozostałym obszarze kraju od 10 do 13 st. C. Wiatr będzie słaby, na południu kraju zmienny, południowo-wschodni i wschodni - jedynie nad samym morzem północno-wschodni i tam wiatr będzie nieco silniejszy. W trakcie burz na północy kraju możliwe porywy do ok. 60 km/h.