Kilka egzemplarzy autobusów pasażerskich czy wiele samochodów marki Honker i Star można znaleźć w przetargach organizowanych przez regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie i Szczecinie. Nie brak także bardziej wyszukanych propozycji.

Z pewnością jedną z najciekawszych propozycji jest autobus sztabowy. AMW reklamuje Stara 266 ze specjalną zabudową jako pomysł na przyszłego kampera. Nie jest tajemnicą, że podobne konstrukcje z wojska już wykorzystywano jako podstawę prawdziwych terenowych kamperów.

Ponadto znów pojawiają się pojazdy, które zwykle służyły kadrze dowodzenia. Stąd kolejny egzemplarz Opla Vectry z benzynowym silnikiem 1,8 l czy terenowe auta jak Mercedes Klasy G i Daewoo Musso. Znamienne, że terenowe Daewoo trafia pod młotek po raz kolejny. Najwyraźniej na wcześniejszej wyprzedaży z maja br. nie znaleźli się chętni na dość unikalny pojazd. By zwiększyć zainteresowanie, cenę obniżono o 2 tys. zł.

Każdy z przetargów AMW wiąże się z koniecznością wpłaty wadium (10 proc. ceny wywoławczej) i złożenia oferty. Zwycięża najwyższa złożona oferta.