Mimo niedawnego zaostrzenia kar na polskich drogach dalej można spotkać kierowców, którzy zdrowy rozsądek zostawiają w domu, a ograniczeniami prędkości się nie przejmują. Przykładem takiej brawurowej jazdy jest nagranie zarejestrowane przez policjantów grupy SPEED wrocławskiej komenty policji.

Wysoka prędkość i wysoki mandat

Jak informuje policja, funkcjonariusze byli na rutynowym patrolu, kiedy ich uwagę przyciągnął samochód marki Lexus. Mimo ograniczenia prędkości do 120 km/h kierowca auta postanowił nie zdejmować nogi z gazu i rozpędzić auto do prawie 200 km/h. Brawurowa jazda nie trwała jednak długo i skończyła się zatrzymaniem przez policjantów. 40-letni kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Do jego konta zostało także dopisane 15 punktów karnych.

Mając na uwadze ten, jak i inne podobne przypadki policja ponownie apeluje o rozważną i odpowiedzialną jazdę. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze wciąż jest najczęstszą przyczyną wypadków. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.