"Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Jak ustalili funkcjonariusze to nie pierwsze takie wykroczenie 32-letniego kierującego Oplem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł oraz 6 punktami karnymi" informują w komunikacie prasowym małopolscy funkcjonariusze.

Szczęśliwie obyło się bez rannych, ale surowa kara nie ominie 32-latka Foto: Policja Małopolska
Szczęśliwie obyło się bez rannych, ale surowa kara nie ominie 32-latka

Czytaj: Zażył narkotyki i wsiadł za kółko. Potrącił dwie nastolatki Jest nagranie

Jak podają lokalne media, do wypadku doszło w czwartkowe przedpołudnie na ostrym łuku drogi powiatowej 1690K, w okolicy małopolskiej miejscowości Stara Wieś koło Limanowej.

SUV-em wbił się w naczepę

To nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o wypadku, do którego doszło na dolnośląskim odcinku autostrady A4 między węzłami "Mikołajowice" i "Wądroże Wielkie". Z niewiadomych przyczyn kierowca Alfy Romeo najechał na tył pojazdu ciężarowego. Duży SUV wbił się w jadącą przed nim naczepę i został całkowicie zniszczony. Szczęśliwie 56-letni kierowca włoskiego auta nie odniósł poważnych obrażeń, choć zdjęcia z miejsca zdarzenia wyglądają naprawdę dramatycznie. Cała sprawa zakończyła się na wręczeniu mandatu w wysokości 1020 zł.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Sprawdź: 35-latka może słono zapłacić za... wizytę u kosmetyczki. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności

445 tys. wypadków i kolizji w 2021 r.

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, w 2021 r. w Polsce zgłoszono ponad 445 tys. wypadków i kolizji drogowych. W ich efekcie zginęło ponad 2,2 tys. uczestników ruchu. Do 90 proc. zdarzeń drogowych doszło z winy kierujących. Ich główne grzechy to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Zerknij: Gdyby nie szybka reakcja pieszego, doszłoby do tragedii. Opel nagle wjechał na pasy [WIDEO]