Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy poruszający się popularną zakopianką. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazała, że w 18 września w Libertowie na jednej z dwóch jezdni wprowadza zmienioną organizację ruchu. Ta związana jest z koniecznością przeprowadzenia remontu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zwężenie do jednego pasa ruchu i ograniczenie prędkości do 60 km/h

Prace remontowe wymusiły zwężenie jezdni do jednego, lewego pasa ruchu. Na prawym pasie pojawią się ekrany ochronne, które są niezbędne do przeprowadzenia remontu muru oporowego przy drodze krajowej nr 7. Zwężenie zaczyna się ok. 100 m przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą i wiąże się z ograniczeniem prędkości do 60 km/h.

GDDKiA zapowiedziała, że w ramach prac remontowych wymieniona zostanie balustrada. Ponadto drogowcy uszczelnią rysy i pęknięcia, usuną skorodowany beton i całość zabezpieczą powłoką antykorozyjną.

W godzinach popołudniowych czynne będą oba pasy ruchu

Aby zminimalizować uciążliwość prac dla kierowców korzystających z zakopianki, prace będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6-14. Codziennie po godzinie 14 kierowcy będą mogli poruszać się dwoma pasami. Całość prac związanych z remontem muru oporowego zaplanowana została na okres od 18 do 27 września.