26 lutego około południa, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z działki w miejscowości Puznówka (gm. Pilawa). Dwóch młodych mężczyzn, poruszających się Fiatem Seicento, zostało zauważonych podczas pakowania do auta składowanego na działce metalowego złomu. Mimo próby ucieczki zostali zauważeni przez zgłaszającą, która podjęła pościg i powiadomiła służby.

Policjanci z Pilawy, skierowani na miejsce, odkryli porzucone w lesie Seicento. Pojazd ugrzązł w błocie, co zmusiło złodziei do kontynuowania ucieczki pieszo. Mimo prób zatarcia śladów, porzucając pojazd i zabierając ze sobą dokumenty, nie zdołali uniknąć zatrzymania. Funkcjonariusze, po zauważeniu uciekających mężczyzn, podjęli bezpośredni pościg pieszo i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat.

Złodzieje tłumaczyli swoje działania chęcią wykorzystania skradzionego złomu do zbrojenia fundamentów. Za kradzież 20 i 21-letni mieszkańcy powiatu otwockiego zostali ukarani mandatami, a skradzione mienie wróciło do właściciela.