Hydrauliczny dźwig samochodowy (HDS) to pojazd z zamontowanym żurawiem. Dzięki takiemu osprzętowi jest on w stanie ładować i rozładowywać towary, niekiedy dość ciężkie. Aby pojazd był stabilny podczas pracy, stosuje się w nim jeszcze dodatkowe podpory, które rozsuwa się przed przenoszeniem ładunku. Oczywiście po wykonaniu pracy i przed ruszeniem w dalszą drogę podpory te należy schować tak, by nie stanowiły zagrożenia dla innych.

Niestety może się zdarzyć, że obsługa takiego pojazdu o tym zapomni, co może mieć poważne konsekwencje. Właśnie taką sytuację nagrał jeden z kierowców i umieścił w sieci. Na filmie widać, jak niewielki HDS jedzie z rozłożoną jedną podporą na dość wąskiej drodze i uderza w auto nagrywającego. Niestety ramię podpory przejeżdża niemal przez cały bok auta, w którym umieszczona jest kamera.

Nie wiadomo, dlaczego ramię było wysunięte. Kierowca mógł o nim zapomnieć i ruszyć w podróż, choć dość prawdopodobna jest też opcja, że coś było niesprawne w pojeździe. To dlatego, że tylko jedno ramię jest wysunięte. Na filmie widać, że drugie nie wystaje poza samochód.