Kilkusekundowe nagranie, na którym widać kierowcę szarżującego Mercedesem po ulicach Zielonej Góry, przekazał policji jeden z uczestników ruchu. Kamera samochodowa kierowcy zarejestrowała, jak jadący przed nim pojazd wykonuje niebezpieczne manewry.

Zobacz też: Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych. Nagranie ku przestrodze

Na nagraniu widać szarego Mercedesa, który z dużą prędkością wjeżdża przed wyjeżdżający właśnie z zatoczki autobus. Kierowca osobówki nie zwolnił i nie wpuścił go przed siebie. Na ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze, gdzie doszło do zdarzenia, tuż za zatoczką jest przejście dla pieszych. Kierujący Mercedesem o mały włos nie wjechał w przechodzącego przez przejście mężczyznę. "Sekundy od tragedii" oceniają zielonogórscy policjanci.

Wysoki mandat za brawurę na drodze

Jeszcze tego samego dnia policjanci pojawili się w mieszkaniu kierowcy Mercedesa. "Kiedy zobaczył film, nie było żadnych wątpliwości, że popełnił poważne wykroczenie drogowe" czytamy na stronie policja.pl.

Gdyby nie szybka reakcja pieszego, doszłoby do tragedii [WIDEO]

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Otrzymał też 10 punktów karnych. "Wielokrotnie już informowaliśmy, jak surowo karane są wykroczenia kierujących wobec pieszych. Niestety, jak widać, nie odstrasza to niektórych drogowych piratów" piszą policjanci w komunikacie.

(bs)