Wystarczyła chwila nieuwagi mężczyzny, by kierowca zgubił portfel z cenną zawartością. Zostawił go na moment na dachu samochodu i o nim zapomniał. Ruszył, a portfel spadł i banknoty rozsypały się po ulicy. Kierowca tego nie zauważył i pojechał dalej.

Czytaj także: Tych rzeczy nie zostawiaj nigdy w aucie w trakcie upału!

Na szczęście pieniądze zauważyli inni kierowcy. Kilkoro z nich zatrzymało się i zaczęli zbierać pieniądze i rozsypane dokumenty. Ruch na skrzyżowaniu zamarł na chwilę, co zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Po chwili pozbierali wszystko. Pomógł w tym również pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Suszu, który zebrane banknoty przekazał policjantom. Niefrasobliwy kierowca miał tym razem szczęście - odzyskał całą zgubioną kwotę.

Czytaj także: Włamywali się do aut i kradli torebki

Policja ostrzega

Wszystko skończyło się dobrze, ale iławska policja przypomina - sami jesteśmy odpowiedzialni za naszą własność, dlatego warto jej dobrze pilnować, bo nie zawsze trafimy na uczciwych i pomocnych świadków - tak jak zdarzyło się w Suszu.

"Nie zapominajmy o prawidłowym zabezpieczeniu swoich portfeli, torebek i saszetek, w których przechowujemy gotówkę, karty płatnicze i dokumenty. W razie ich utraty nie zwlekajmy z powiadomieniem o tym policji i swojego banku. To może nas ustrzec przed przestępcami, którzy nasze nieszczęście będą chcieli zamienić w swoją korzyść" - ostrzegają policjanci na swojej stronie internetowej.