Z całą pewnością krytykowany będzie design nadwozia, ale to już kwestia gustu. Nowa Toyota Prius jest już na świecie i zapewne, tak jak poprzednie generacje, szybko stanie się rynkowym hitem.

Auto powstało na nowej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), ma nowy design nadwozia i nowe wnętrze. Konstruktorzy obniżyli środek ciężkości i zmodyfikowali tylne zawieszenie.

Nowy Prius otrzymał rozszerzony pakiet Toyota Safety Sense, oparty na współpracy kamery i radaru. Rozbudowana wersja zawiera aktywny tempomat (Adaptive Cruise Control), który dostosowuje prędkość samochodu do prędkości poprzedzającego pojazdu, oraz układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (Pre-Collision System) rozszerzony o funkcję zapobiegania zderzeniom z pieszymi.

Prius czwartej generacji stanie się nowym punktem odniesienia dla całego rynku samochodów z alternatywnymi napędami. Osiągnięcia technologiczne zespołu projektantów Priusa w dziedzinie wydajności i osiągów napędu hybrydowego, stabilności prowadzenia i radości z jazdy będą wprowadzane stopniowo do następnych hybrydowych modeli Toyoty.

Dokładną specyfikację poznamy 15 września 2015 r. podczas premiery we Frankfurcie.

Po 18 latach od premiery pierwszej generacji Priusa liczba sprzedanych aut hybrydowych marki Toyota przekroczyła już 8 milionow. Warto dodać, iż ostatni milion udało się osiągnąć producentowi w ciągu zaledwie 10 miesięcy.