Design nowego modelu Geely stworzył międzynarodowy zespół, którym kierował Peter Horbury, były szef designerów Volvo. Nowy kompaktowy SUV jest co prawda przeznaczony na rynek chiński, ale spełnia także wymagania europejskie i z całą pewnością pojawi się także w niektórych krajach naszego kontynentu.

Producent dotychczas nie opublikował zbyt wiele informacji. Mamy trzy oficjalne zdjęcia. Można oczekiwać identycznej palety jednostek napędowych jak w sedanie Geely Emgrand GC9, który miał premierę w 2014 r. Podstawową jednostką napędową będzie czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 2.4 litra o mocy 160 KM i maksymalnym momencie obrotowym 210 Nm. Topowa wersja to sześciocylindrowy silnik widlasty o pojemności skokowej 3.5 litra o mocy 270 KM i maksymalnym momencie obrotowym 345 Nm.

Chociaż wcąż tego oficjalnie nie potwierdzono, to z dużym prawdopodobieństwem można spodziewać się premiery światowej tego modelu podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem.