Odmiana SVR ma umożliwić pełne wykorzystanie potencjału F-Type'a. Lżejszy, mocniejszy, szybszy – to cechy szczególne modelu po modyfikacjach inżynierów ze Special Vehicle Operations. Efektem ich prac jest supersamochód zdolny rozpędzić się do 320 km/h, który nadaje się również do codziennej jazdy.

Szczegółowe dane techniczne F-Type'a SVR zostaną opublikowane 17 lutego, ale nieoficjalnie mówi się, że pięciolitrowy motor V8, wspomagany kompresorem, będzie generował moc 575 KM, a napęd będzie przekazywany na cztery koła poprzez ośmiostopniowy „automat”. Coupe ma być w stanie przyspieszyć do pierwszej „setki” w zaledwie 3,7 sekundy („R-ka” AWD robi to w 4,1 s).

Dział Special Vehicle Operations miał już do czynienia z Jaguarem F-Type. Fabryczny tuner stworzył specjalną wersję Project 7 (unikatowa stylizacja, 575 KM), która powstała w ograniczonej serii 250 egzemplarzy. Wszystkie zostały sprzedane. SVR nie będzie limitowany.

„Nowy F-Type SVR jest pierwszym seryjnym Jaguarem opracowanym przez Special Vehicle Operations, który czerpie z całej naszej wiedzy o osiągach i designie” - powiedział John Edwards, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover Special Operations.

Jaguar F-Type SVR trafi do sprzedaży latem 2016 roku. Najwyższy model również będzie oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych – coupe oraz cabrio.