Navara to model znany od prawie 30 lat, Nissan produkuje go od 1986 roku. Jednak pikapy nie są tak często zmieniane, jak auta osobowe dlatego dotychczasowy model to dopiero 3. generacja Navary.

Jak prezentuje się 4. generacja? Solidnie. Zmiany zewnętrzne w największym stopniu objęły przód auta – najnowsza Navara ma zmieniony gril, reflektory oraz przedni zderzak.

W miejsce małych okrągłych świateł przeciwmgłowych pojawiły się duże lamy o trapezoidalnym kształcie. Środkowa część grila jest teraz szersza, a reflektory bardziej wydłużone.

Wnętrze zostało zaprojektowane od nowa, szczególną uwagę konstruktorzy Nissana zwrócili na ergonomię i polepszenie komfortu podróżowania.

Dla przyszłych użytkowników ważniejsze od zmian stylistycznych są jednak właściwości jezdne (szczególnie terenowe), ładowność i to co pracuje pod maską nowego Navary.

Zaczynając od silnika – nowa jednostka wysokoprężna dCi o pojemności 2,3 litra dostępna będzie w dwóch wariantach mocy: 118 kW (160 KM) oraz 140 kW (190 KM). Dotychczas oferowany model miał silnik 2,5 dCi/170 KM.

Nowy Nissan Navara dostępny będzie z napędem na przód lub 4x4. W standardzie 6-biegowa skrzynia ręczna, w opcji – 7-biegowy „automat".

Ładowność Navary wynosi jedną tonę, auto ma możliwość holowania przyczepy o masie do 3,5 tony. Jak na pikap średniej wielkości są to dobre parametry.

Długość „paki" wynosi 1,58 metra (o 67 mm więcej niż w dotychczas oferowanym modelu), a w wersji King Cab – 1,79 metra. Na wewnętrznych ścianach skrzyni ładunkowej umieszczono specjalne szyny z systemem szybkiego mocowania ładunku.

Cena ani specyfikacja nowego Nissana Navary na razie nie jest znana, szczegóły producent ujawni podczas premiery 15 września 2015 r. na salonie we Frankfurcie.

A oto galera zdjęć nowego Nissana Navary 4. generacji.