To już czwarty rok, kiedy odbywa się taka akcja. Od 8 lipca do 31 sierpnia 2024 r., kierowcy samochodów elektrycznych, którzy są członkami EV Klub Polska, mogą podróżować bez opłat autostradą A4 Katowice — Kraków. Akcja obejmuje dwa przejazdy tą trasą w okresie wakacyjnym.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Czwarty rok z rzędu uruchamiamy akcję "Autostrada do Elektromobilności". Celem naszej kampanii jest promocja samochodów elektrycznych oraz zeroemisyjnych przejazdów. Chcemy by wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami potwierdza, że tego typu akcje są potrzebne w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Autostrada A4 za darmo — co trzeba zrobić

Jak informuje EV Klub Polska, aby dołączyć do projektu "Autostrada do Elektromobilności", wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska (do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store) oraz uzyskać dostęp do strefy Premium (99 zł na rok), gdzie poza dostępem do możliwości darmowego podróżowania po autostradach zyska się możliwość korzystania z innych benefitów jak m.in. vouchery na ładowanie w GreenWay Polska oraz Elocity, rabaty na ubezpieczenia, wymianę opon czy akcesoria do ładowania EV.

Autostrada A4 za darmo — aktywacja darmowych przejazdów

W zakładce "Benefity" w aplikacji widoczny jest baner kierujący do ankiety "Autostrada do Elektromobilności", którą należy wypełnić. W ten sposób zgłoszenie do akcji zostanie formalnie wysłane. Po procesie weryfikacji, na podany adres e-mail, zostanie dostarczone potwierdzenie z linkiem, kierujące do aplikacji Autopay z uwzględnioną już zniżką w zakładce "Promocje".

Aplikację Autopay należy wcześniej pobrać, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce "Pojazdy" i uzupełnić metodę płatności.

Po zakończeniu procedury, informacja o aktywnej promocji powinna być widoczna w aplikacji Autopay w zakładce "Promocje".

Autostrada A4 za darmo — jak to działa w praktyce

Gdy ukończymy proces rejestracji, w przypadku przejazdu trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych.

Po dokonaniu przejazdu przez użytkownika, który jest objęty akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w Regulaminie Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd, a następnie w ciągu 14 dni roboczych dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana. Kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.