Od 5 lipca do końca sierpnia 2023 r. kierowcy samochodów elektrycznych, którzy należą do EV Klub Polska, mogą bezpłatnie korzystać z koncesjonowanych autostrad AmberOne A1 Gdańsk - Toruń oraz A4 Katowice - Kraków, które objęte są videotollingiem. Zwolnienie z opłat obejmuje pięć przejazdów płatnymi odcinkami.

Akcja ma na celu popularyzację korzystania z zeroemisyjnych pojazdów oraz w pełni automatycznych płatności za autostrady. Organizowana jest przez: Autopay, EV Klub Polska, Shell Recharge oraz GreenWay Polska.

 Foto: EV Klub Polska

Darmowe przejazdy autostradami — jak skorzystać?

Aby wziąć udział w akcji i skorzystać z przejazdów autostradami bez opłat, trzeba zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska. Podczas rejestracji w aplikacji klubowej w trakcie rejestracji należy dodać zdjęcie dowodu z widocznym numerem rejestracyjnym samochodu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Następnie trzeba przejść do zakładki "Benefity", gdzie znajduje się przycisk kierujący do ankiety "Autostrada do elektromobilności". Po jej wypełnieniu zostanie wysłane zgłoszenie do akcji. Po jego weryfikacji, na adres e-mail, podany w trakcie rejestracji w aplikacji klubowej, zostanie wysłane potwierdzenie z linkiem, który będzie kierował do aplikacji Autopay z już dodaną zniżką w zakładce "Promocje".

Aplikację trzeba wcześniej pobrać i zainstalować oraz zarejestrować się lub zalogować i dodać swój samochód elektryczny w zakładce Pojazdy i uzupełnić metodę płatności.

 Foto: EV Klub Polska

Darmowe przejazdy autostradami — jak skorzystać?

Po dołączeniu do akcji, przy przejazdach trasami objętymi wideotollingiem, czyli na odcinkach autostrad A1 Gdańsk-Toruń i A4 Katowice-Kraków, po sczytaniu numerów rejestracyjnych, szlaban podniesie się automatycznie. Następnie Autopay dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana. Kwota pobrana za przejazd nie może być niższa niż pięć zł.