W najnowszej edycji Narodowego Auto Testu wzięło udział ponad 65 tys. czytelników "Auto Świata". Zobaczmy, co sądzą o elektromobilności.

Dla ponad połowy z nich miejsce do ładowania samochodu nie jest żadnym problemem. Aż 56 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie "gdybyś jeździł/jeździła autem elektrycznym, to czy miałbyś/miałabyś możliwość ładowania go w miejscu, w którym parkujesz najczęściej?".

Gdzie ładujemy samochody elektryczne?

Polacy najczęściej korzystają z sieci GreenWay. Tak zadeklarował prawie co czwarty uczestnik Narodowego Auto Testu. Oto jak wygląda pierwsza piątka najczęściej wskazywanych sieci ładowarek:

  1. GreenWay (23 proc.)
  2. Orlen (11 proc.)
  3. Tesla Supercharger (9 proc.)
  4. Lotos (5 proc.)
  5. Ionity (4 proc.)

Zasięg aut elektrycznych

Jedną z największych barier przed kupnem samochodu elektrycznego jest obawa przed niskim zasięgiem. Jaki musiałby on być, aby zaspokajał codzienne potrzeby?

Duży. Aż 46 proc. respondentów Narodowego Auto Testu wskazało na przeszło pół tysiąca kilometrów, a 23 proc. od 400 do 500 km. Jedynie co 10. ankietowanemu wystarczy zasięg na poziomie 200-300 km, a 200 km zadowoli zaledwie co 25. uczestnika Narodowego Auto Testu.

Najnowszą edycję Narodowego Auto Testu przeprowadzono między 18 października a 30 listopada 2021 r.