Firma, odpowiedzialna za budowę infrastruktury do ładowania aut elektrycznych, wynajem aut oraz serwis i sprzedaż ładowarek, zapowiada inwestycje w naszym kraju. Przedstawiciele Eleport deklarują, że do 2025 r. zostanie zrealizowany plan budowy co najmniej 300 stacji ładowania AC i DC.

Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce, powiedział: "Już w ponad 170 miastach oferujemy bardziej ekologiczne alternatywy dla samochodów prywatnych, uruchamiając tam m.in. nasze hulajnogi elektryczne. Dzięki zwiększaniu dostępności sieci ładowarek do samochodów elektrycznych przyspieszy przechodzenie na alternatywne środki transportu o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla”.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Jeśli to tylko możliwe, każda z nowo wybudowanych stacji ładowania będzie korzystać tylko i wyłączenie z energii ze źródeł odnawialnych. Ładowarki zostaną zlokalizowane nie tylko w publicznych lokalizacjach miejskich, ale również w prywatnych (zapewne parkingi przy obiektach handlowych). W planach są m.in. stacje o mocy powyżej 150 kW.

"Chcemy rozwijać ogólnodostępną infrastrukturę, korzystając z lokalizacji miejskich i prywatnych. Infrastrukturę będziemy starać się dopasowywać do potrzeb rynku – planujemy rozwijać zatem zarówno stacje AC, jak również DC o mocy powyżej 150 kW funkcjonującej w ramach hubów ładowania. Cena usługi ładowania zostanie zaproponowana na poziomie konkurencyjnym wobec obecnej oferty rynkowej” – wyjaśnił Janusz Grądzki, szef Eleport w Polsce.