Byli pracownicy Tesli zarzucają firmie naruszenie przepisów w zakresie prawa pracy (tzw. akt WARN - Worker Adjustment and Retraining Notification Act). W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Teksasie wskazują, iż otrzymali wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym (wymagany jest zaś 60-dniowy okres wypowiedzenia).

Choć pozew złożyły zaledwie dwie osoby zatrudnione w fabryce akumulatorów w stanie Nevada, to podkreślono, iż grupa zwolnionych osób była znacznie większa. Według informacji Bloomberga redukcja zatrudnienia w amerykańskich zakładach Tesli objęła ponad 500 pracowników.

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach Tesla zacznie kolejne cięcia w zatrudnieniu w związku z przewidywaną recesją. Reuters informował na początku czerwca o decyzji Elona Muska w zakresie wstrzymania zatrudnienia na całym świecie, jak i redukcji kadry o ok. 10 proc. Według agencji Musk zastrzegł przy tym, że plany zwolnień nie obejmą pracowników zatrudnionych przy produkcji samochodów, akumulatorów oraz instalacji fotowoltaicznych.