Odnalezione BMW Isetta to model 300 Moto Copupe DeLuxe, na którego wyposażeniu znalazły się (co kiedyś wcale nie było tak oczywiste) np. przesuwne szyby. Produkowana pod marką BMW Isetta była licencyjną wersją włoskiego mikrosamochodu Iso Isetta. Powstawała w latach 1955 - 1962. Cechą charakterystyczną tego "bubble cara" były drzwi. Do auta wsiada się, otwierając całą jego przednią część, razem z kolumną kierownicy.

Odnaleziony samochód był na pierwszy rzut oka w dość słabym stanie. Skorodowany, przerośnięty roślinnością, ze zdekompletowanym i zniszczonym wnętrzem. Mimo tego, po zaledwie dwóch dniach napraw, był w stanie nie tylko samodzielnie się poruszać, ale nawet... złamać ograniczenia prędkości. Finalnie bowiem udało się go rozpędzić do 5 mil/h, czyli ok. 72 km/h (to więcej niż ograniczenie prędkości na autostradzie w niektórych stanach USA). Auto dostało także nowe opony, oczywiście z białym pasem na boku, oraz po wielu latach odwiedziło myjnię.

Całość prac można prześledzić, oglądając poniższy materiał wideo. Trwa aż godzinę, ale warto to zrobić.

Isetty oczywiście nie odrestaurowano, a jedynie przywrócono ją do życia. Patyna lat spędzonych w lesie zresztą tylko dodaje jej charakteru.