Skoda Fabia 1.2 TSI – Dla młodej rodziny

Tomek, zawieź Kingę do szkoły, a Klarę do przedszkola. Później zajrzyj na chwilę do mamy i popraw antenę, bo telewizor ma zakłócenia. Po pracy odbierz dziewczynki, zawieź starszą na zajęcia z tańca i zrób zakupy – przed takimi zadaniami niemal codziennie stoi mąż Haliny. Mieszkają w Piasecznie, a pracują w stolicy. Wobec takiej liczby obowiązków bez auta ani rusz. Ich budżet jest skromny, chcą więc kupić nową Fabię 1.2 TSI/90 KM Ambition. Nie będzie to pojazd marzeń, raczej wybór z rozsądku. Użyczyliśmy im zatem Skody Fabii, żeby ocenili, jak sprawdzi się na co dzień w ich rodzinie.

Małe gabaryty auta, świetna zwrotność i czujniki parkowania sprawiają, że znalezienie miejsca na osiedlowym parkingu lub pod pracą nie stanowi problemu. Fotelików nie montuje się codziennie, ale wyposażenie Fabii w dwa mocowania Isofix na tylnej kanapie i możliwość szerokiego otwierania tylnych drzwi stanowią ułatwienie.

Podczas dojazdów do pracy Tomek chwalił radio Bolero z ekranem dotykowym i zestawem głośnomówiącym Bluetooth. Spodobała mu się też funkcja Mirror Link, umożliwiająca wyświetlanie obrazu ze smartfona na ekranie radia (aplikacje do omijania korków). Drobne zakupy można było zabezpieczyć siatką w bagażniku lub zawiesić na haku, a papierki po cukierkach wyrzucić do śmietnika (Simply Clever). Pochwały otrzymał pojemny kufer, mieszczący weekendowe bagaże. Tomkowi nie spodobał się tylko próg powstały po złożeniu oparć kanapy.

Silnik-typ/cylindry/zawory t.benz. R4/16
Pojemność 1197
Moc. maks. 90/4400KM/obr./min
Moment 160/1400 Nm/obr./min
Poj. bagażnika 305-1125 l
Zbiornik paliwa 45 l
Wymiary (dł./szer./wys.) 3992/1732/1457 mm
Przysp. 0-100 km/h fabr. 10,9 s
Napęd man. 5/przedni
Prędkość maks. 182 km/h
Średnie spalanie fabr. 4,7 l/100 km
Cena (Ambition) 47 180 zł

Skoda Fabia 1.2 TSI – nasza opinia:

Fabia to typowy „mieszczuch”, ale dzięki dynamicznemu silnikowi 1.2 TSI, dopracowanemu podwoziu i całkiem przestronnej jak na tę klasę kabinie sprawdzi się także na dalszych trasach. W sam raz dla młodej rodziny.