Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy opublikowała na swoim kanale na YouTube krótkie nagranie, na którym widać, do jak niebezpiecznych sytuacji potrafi dochodzić tuż przed przejściami dla pieszych, przy których nie ma sygnalizacji świetlnej. Wideo pokazuje, że zawsze trzeba być ostrożnym, mieć oczy szeroko otwarte i ograniczone zaufanie do kierujących pojazdami.

Czytaj także: O "grubość kartki" minął pieszego na pasach. Nagranie z Opola dzieli internautów

Niebezpieczne zachowania kierowców przed przejściami dla pieszych. Jest wideo

Filmik, który trwa nieco ponad minutę, został nagrany przez drona policyjnego, poruszającego się nad dwoma ruchliwymi ulicami w Bydgoszczy: Wojska Polskiego (na wysokości ul. Kombatantów) oraz Jagiellońskiej 92. Dzięki nagraniu policji kierowców udało się ukarać pouczeniami oraz mandatami.

"Działania prowadzone były przed południem przez dwie godziny. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z drogówki, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy" —informuje Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Czytaj także: Matka uratowała dziecko spod kół na przejściu dla pieszych. Kierowca miał więcej na sumieniu [Nagranie]

Jaki był efekt takiej dwugodzinnej kontroli policyjnej? Aż 25 wykroczeń kierowców i 18 mandatów. Kierowcy najczęściej dopuszczali się:

  • wyprzedzania na przejściu dla pieszych,
  • nieustępowania pierwszeństwa pieszym na przejściu,
  • omijania pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa.

Za takie wykroczenia grożą mandaty karne w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Czytaj także: Absurdy nowego taryfikatora: 2 tys. zł za przejście przez tory pod szlabanem, 50 zł za przejście obok

(AG)