Zayn Sofuoğlu urodził się w 2019 r. i pomimo swojego krótkiego stażu na tym świecie już dał się poznać nie tylko jako wielki fan motoryzacji, ale także jako kierowca przeróżnych jeżdżących maszyn. Można podejrzewać, że miłością do motoryzacji zaraził go jego tata, Kenan Sofuoğlu, który jest motocyklowym mistrzem świata.

Czterolatek driftował już Ferrari, kiedy był rok młodszy, sam jeździł również motocyklem, buggy, Mercedesem z dwiema przyczepami, a nawet samodzielnie kierował skuterem wodnym. Teraz w jego profilach społecznościowych można zobaczyć, jak młody Turek po torze jeździ zestawem złożonym z ciągnika siodłowego Scania i lawety, na której są trzy pojazdy.

Zestawem jechał po torze. Bezbłędny

Młodzieniec na filmie wspiął się do kabiny, wsiadł do fotelika, ustawił kierownicę i ruszył, używając do tego przedłużonych pedałów. Bezproblemowo udało mu się pokonać bramę, zawrócić i przejechać przez ostry zakręt toru, nie wyjeżdżając poza asfalt. Prowadził pojazd bez żadnej pomocy, a na nagraniach z wnętrza widać, że mocno skupiony dogląda przez lusterka czy naczepa jedzie, tak jak sobie życzy. Dla małego kierowcy jedynie kierownica wydaje się mocno za duża.

To nie pierwszy raz, gdy Zayn jedzie tego typu pojazdem, bowiem już wcześniej miał okazję jechać ciężarowym Mercedesem. Tam jednak nie było podczepionej naczepy. Teraz jeszcze poprawił swoje umiejętności.