- Mężczyzna, spadając uderzył w nadjeżdżającą ciężarówkę wpadając do środka kabiny tira - relacjonuje w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską" st. sierż. Dominik Wilczek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Zerknij: Autostrada A2 - umowa na projekt ostatniego odcinka trasy

Jak informuje gazeta w serwisie internetowym, zdarzenie na autostradzie A4, to najprawdopodobniej próba samobójcza. Mężczyzna, który skoczył, wcześniej kierował osobowym volvo w kierunku Katowic. Po chwili zdecydował się zatrzymać tuż za wiaduktem i wyszedł z pojazdu. Pokonał ogrodzenie, wszedł na wiadukt, przeszedł przez barierki i skoczył na jezdnię.

Czytaj: NSA: zdjęcie z fotoradaru to za mało, aby stracić prawo jazdy

- Wszystko wydarzyło się w ułamku sekundy. W kabinie rozległ się huk. Nie było czasu na jakąkolwiek reakcję - mówi 33-letni kierowca ciężarówki, który miał pokonać trasę z okolic Olkusza do Gliwic.

35-letni skoczek zginął na miejscu. Teraz dokładny przebieg zdarzenia wyjaśnia policja.

Mosty i wiadukty często wybierane są przez osoby z problemami. Jednak nie zawsze wydarzenia przybierają tak tragiczny obrót, jak na Opolszczyźnie. Kilka miesięcy temu podobną interwencję mieli funkcjonariusze ze Staszowa.

Ale historia: Ciężarówki dały radę. Przewiozły lokomotywę o długości 42 metrów

Jak przypominają funkcjonariusze, otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na wiadukcie kolejowym znajduje się mężczyzna, który odgraża się, że popełni samobójstwo. Mundurowi starali się przekonać 31-latka do zejścia z wiaduktu. Jednak mężczyzna nie chciał słuchać. Utrzymując kontakt wzrokowy z mężczyzną, policjanci ruszyli w kierunku desperata, chwycili go za ręce, a następnie przetransportowali w bezpieczne miejsce. Najprawdopodobniej, dzięki policjantom udało się uniknąć tragedii.

Samobójstwo nie jest rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś, kto jej wymaga, zadzwoń pod odpowiedni numer:

  • Telefon Zaufania tel. (22) 621 35 37
  • Telefon Interwencyjny tel. 600 070 717
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji tel. 22 594 91 00
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym tel. 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111
  • ITAKA- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego tel. 800 70 2222
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania tel. 22 484 88 01
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej – pomoc psychiatryczno-pedagogiczna tel. 22 855 44 32
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej tel. 22 837 55 59
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej – poradnia ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie tel. 22 845 12 12 lub 667 833 400