Do sytuacji doszło w okolicach miejscowości Grymiaczki, na drodze krajowej nr 8 między Białymstokiem a Augustowem. 52-letni kierowca ciężarówki wyprzedzał policyjny radiowóz należący do grupy Speed. Pojazd był nieoznakowany, stąd Litwin nie zdawał sobie sprawy, że ktoś może przyłapać go na gorącym uczynku.

Zdarzenie nagrały kamery umieszczone w policyjnym aucie. Kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu, przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, a także na drodze, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. 52-latek w momencie popełniania wykroczeń prowadził cysternę.

Sprawdź: Zatrzymali białoruską ciężarówkę. Byli w szoku, gdy odkryli usterkę

Na nagraniu możemy zauważyć, jak 52-latek najpierw zbliża się do samochodu, daje sygnał światłami awaryjnymi, a następnie wyprzedza i wjeżdża tuż przed policyjny pojazd. Cały manewr został uwieczniony na nagraniu.

Policjanci z podlaskiego oddziału zaznaczają, że to już czwarty tego typu przypadek na patrolowanych przez nich drogach w tym roku, gdy pirat drogowy otrzymuje tak wysoką karę. Wysokość mandatu związana jest z wprowadzeniem nowego taryfikatora za wykroczenia drogowe.

(dk)