Do wypadku doszło we wtorek 29 marca na autostradzie D4 pod Bratysławą. W wyniku kolizji ucierpiały Dacia Duster i włoski sportowy samochód. W związku z siłą uderzenia, Ferrari znalazło się poza drogą.

Dacia z kolei została na jezdni, zwrócona w przeciwnym kierunku do Ferrari. W wyniku kolizji jedna osoba odniosła drobne obrażenia. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy w momencie wypadku byli trzeźwi. Lokalna policja ustala okoliczności zdarzenia.

Sprawdź: Dlaczego policjant podczas kontroli kładzie rękę na tylną lampę auta?

Policjanci oszacowali wstępnie szkody w przypadku Ferrari na 500 tys. euro i 5 tys. euro w przypadku Dacii. Rumuński SUV pozostał na ulicy, a w rowie wylądowało Ferrari, co słowacka policja skomentowała w poście na Facebooku: "Dacia Duster kontra Ferrari SF90 1:0".

Ferrari SF90 Stradale to pierwsza hybryda typu plug-in ze stajni z Maranello. Cena tego modelu to ok. 1,3 mln euro. Samochód umożliwia poruszanie się na silniku elektrycznym na dystansie do 25 km. Układ napędowy SF90 Stradale tworzą trzy silniki elektryczne i benzynowa jednostka o pojemności 4 litrów.

Polecamy: Ciężkie życie kierowcy "elektryka". Podczas ładowania znalazłem liścik

Włoski samochód rozpędza się od zera do "setki" w 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 340 km/h. Całkowita moc układu napędowego wynosi 1000 KM.

(dk)