"Co to ma być?" krzyczeli pasażerowie jednego z samochodów. Jego kamera nagrała, jak policyjne auto przejeżdża na czerwonym świetle, mając wyłączone zarówno sygnały dźwiękowe, jak i świetlne. To tylko jedno z wielu nieprawidłowych zachowań służb mundurowych, które znalazły się w zestawieniu kanały "Stop Cham" opublikowanym na YouTube.

W innym nagraniu można dostrzec, jak kierująca policyjnym samochodem osoba wyprzedza samochody, które ustępują pierwszeństwa ludziom próbującym przejść przez przejście dla pieszych. "Brawo! Gliniarz jeden..." skwitował zajście nagrywający. W podobnej sytuacji kilka sekund wcześniej można zauważyć samochód straży miejskiej.

Sprawdź: Pijany kierowca chciał staranować radiowóz i wręczyć policjantom łapówkę

Na następnych ujęciach widzimy, jak kierujący policyjnymi autami w nieprzepisowy sposób zmieniają pasy, robiąc to na linii ciągłej, której nie można przekraczać. Kolejne klipy pokazują z kolei, jak niektórzy z policjantów włączają sygnały dźwiękowe i świetlne, wykonują zakazany manewr, a już kilka sekund później wyłączają "koguty".

Inną grupą popełnianych wykroczeń, jakie możemy zauważyć, jest brak zatrzymania się w miejscach, gdzie wymaga od tego znak drogowy, m.in. przed szlabanami kolejowymi czy przed niektórymi skrzyżowaniami. "Panie policjancie, przed przejściem dla pieszych? Nie wierzę" pytała zdziwiona kobieta w dalszej części filmiku.

Polecamy: Mercedesy będą monitorować drogi. Dane posłużą m.in. służbom drogowym

(dk)