Jeżdżące prototypy nowej wersji flagowego bolidu Chevroleta w pełnym kamuflażu były już spotykane w ciągu ostatnich kilku miesięcy m.in. na Nurburgringu. Oficjalna premiera planowana jest na 26 października, ale już teraz koncern zdecydował się podkręcić zainteresowanie autem, publikując pierwsze zdjęcie pokazujące ten superbolid w pełnej krasie. Trzeba przyznać, że już samą aparycją Corvette Z06 robi piorunujące w rażenie.

Chevrolet Corvette Z06 – demonstracja siły

Wystarczy rzut oka, żeby uświadomić sobie, że mamy do czynienia z jeszcze bardziej soczystą i agresywną odmianą Vette C8. Uwagę zwraca zmieniony zderzak z powiększonymi wlotami powietrza i bardziej wybrzuszone nadkola wskazujące na zwiększenie rozstawu kół, na które nawleczono wyczynowe opony Michelin Pilot Sport. Zmodyfikowane zostały także potężne wloty powietrza przy tylnych nadkolach wspierające chłodzenie nowego silnika. Nowy jest także tylny aktywny spoiler, większy dyfuzor oraz pokrywa umieszczonej centralnie jednostki napędowej. Wiele uwagi poświęcono aerodynamice, która ma zapewniać lepszy docisk podczas szybkiej jazdy na torze.

Chevrolet Corvette Z06 – wolnossące V8

Chevrolet nie ujawnił jeszcze oficjalnej specyfikacji Z06, ale bardzo prawdopodobne jest, że w przeciwieństwie do „zwykłego” C8 z motorem 6.2 V8 o mocy 495 KM sercem modelu będzie nowy wolnossący silnik V8 o pojemności 5,5 l z płaskim wałem korbowym, osiągający moc ponad 600 KM – mówi się o zakresie między 620 do nawet 700 KM w pakiecie Performance zorientowanym na tor. W tym ostanim przypadku auto dostanie również sztywniejsze zawieszenie, ceramiczno-węglowy układ hamulcowy, powiększony splitter i tylne skrzydło oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R.

Do przekazania momentu (ponad 800 Nm) na tylną oś wykorzysta zmodyfikowaną 8-biegową skrzynię dwusprzęgłową. Osiągi? Można oczekiwać, że Corvette Z06 będzie przyspieszać do „setki” w mniej niż 3 s, a jego prędkość maksymalna przekraczać 300 km/h. Na potwierdzenie tych danych musimy poczekać jednak do dnia oficjalnej premiery. Sprzedaż w USA nowego modelu rozpocznie się w 2022 roku. Ceny jeszcze nie są znane.

Chevrolet Corvette – rasowa rodzina

Według informacji, do jakich dotarła firma ubezpieczeniowa Hagerty, poza wersją C8 Stingray oraz prezentowaną Z06 gama obecnej generacji Corvette obejmie jeszcze odmianę Grand Sport z silnikiem 6.2 V8 z elektrycznym wspomaganiem, która ma zadebiutować w 2022 r., a w kolejnych latach także wersję ZR1 z 5.5 V8 twin-turbo wzmocnionym do 850 KM. W planach jest także zupełnie nowa Corvette Zora z napędem hybrydowym i mocą około 1000 KM!