R-R Ghost ma kompletne bogate wyposażenie – czym zatem zadziwić i zachęcić bogatych klientów? Dział marketingu doszedł do wniosku, że najlepiej będzie dodać diamenty do lakieru karoserii.

Do lakieru używanego do pomalowania karoserii Ghosta specjaliści od farb z Goodwood dodali 1000 sproszkowanych diamentów – w efekcie powstał najdroższy i najbardziej spektakularny lakier w historii.

Próby stworzenia diamentowego lakieru trwały 2 miesiące. Chodziło o to, by uzyskać jak najlepszy efekt – odbijania światła przez drobinki diamentów zatopione w lakierze. Diamenty zostały bardzo drobno zmielone, zastosowano także specjalną technologię lakierowania, dodano jeszcze jedną warstwę lakieru bezbarwnego – wszystko po to, aby diamenty były chronione podczas ręcznego polerowania lakieru.

Wnętrze „diamentowego" Ghosta zostało też specjalnie przygotowane. Fotel kierowcy pokryty jest czarną skórą z czerwonymi przeszyciami. Fotele pasażerów z tyłu wykonane są z miękkiej szarej skóry również z czerwonymi przeszyciami.Wyposażenie? Kompletne!

Cena? Jeśli pytasz, to znaczy, że Cię nie stać!