W Krakowie trwa budowa 18,3 km drogi ekspresowej S7 z Widomej do Nowej Huty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) precyzuje, że prace prowadzone są na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich ma 11,2 km długości i przebiega głównie przez tereny rolnicze. Drugi ma 7,1 km i zlokalizowany jest w większości na terenie Krakowa i to właśnie tu przez dwa dni potrwają utrudnienia.

Drogowcy wyburzają wiadukt, kierowcy jadą tymczasową jezdnią

W sobotę (25 maja) i niedzielę (26 maja) drogowcy wyburzają stary wiadukt tramwajowy biegnący nad ul. Łowińskiego. Aby zapewnić możliwość przejazdu w rejonie prowadzonych prac, ruch będzie prowadzony na odcinku ok. 150 m jezdnią tymczasową. Ta znajduje się po południowej stronie ul. Łowińskiego. Chcąc zagwarantować bezpieczeństwo, dopuszczalna prędkość w tym miejscu ograniczona jest do 30 km/h.

Jak informuje GDDKiA, do zakończenia całości prac związanych z budową fragmentu S7 Widoma — Kraków jeszcze daleko. Budowa pozamiejskiego odcinka zaawansowana jest w 68 proc. Po ukończeniu inwestycji kierowcy zyskają drogę z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Ponadto plany przewidują budowę dwóch węzłów, tj. Łuczyce i Raciborowice.

Także dwa węzły — Mistrzejowice oraz Grębałów — znajdą się na miejskim odcinku S7. Zaawansowanie prac przy budowie tego fragmentu wynosi 38 proc. GDDKiA wyjaśnia, że jest to związane z tym, że budowa w tym miejscu przecina wiele różnych urządzeń, linii i sieci, m.in. ciepłowniczych, energetycznych i gazowych. Trasa w tej części będzie miała trzy pasy ruchu w każdym kierunku.