10 km będzie miał odcinek drogi ekspresowej S6 pomiędzy Skórowem i Leśnicami. Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a to oznacza, że po przekazaniu placu budowy wykonawca tego przedostatniego fragmentu trasy S6 ze Słupska do Bożegopola Wielkiego będzie mógł rozpoczynać prace w terenie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W ramach inwestycji powstanie m.in. węzeł drogowy Leśnice, Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) w Darżewie, a także 25 obiektów inżynierskich, w tym 11 wiaduktów. Nawierzchnia drogi zostanie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku na oś wynoszącym 11,5 t.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przypomina, że pod koniec 2022 r. w woj. pomorskim oddano do użytkowania trzy fragmenty drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie — Gdynia. Ich łączna długość wynosi ok. 42 km. Na etapie realizacji jest pozostała część trasy.

Prowadzone są również prace na pozostałych ok. 46 km drogi S6 w woj. zachodniopomorskim, tj. od Koszalina do początku obwodnicy Słupska. Można już natomiast korzystać z niemal 130 km trasy S6 od Goleniowa do Koszalina, a od lipca br. także omijać Sianów.